Az emberi kapcsolatok szavatossága
2024. június 29. írta: HargitaiE

Az emberi kapcsolatok szavatossága

Mert minden bizonnyal van nekik

Termékismertető

Termék: emberi kapcsolat. Baráti és párkapcsolati ízesítéssel is kapható. Szezonális különleges kiadások is elérhetők, például a munkatárs vagy a szomszéd. 

Összetétele: beszélgetés, közös élmények, önvallomások. Utóbbinak adagolásakor különös gondossággal járjunk el, mert a termék korai minőségromlásához vezethet. 

Ára: szabadpiacos, javasolt fogyasztói ára: tetemes mennyiségű idő és figyelem. 

Ápolása: minőségi idővel, cselekedetekkel, később langyos, enyhén lúgos beszélgetésekkel. 

Eltarthatósága: korlátlan. Minőségét azonban korlátozott ideig őrzi meg. 

Minőségromlását, mely a jelenlegi kutatások szerint természetes jelenség, érzékszervi vizsgálattal ítélhetjük meg. A minőségromlás jelei a halványulás, ritkulás, felszínesedés. 

Ekkor a fogyasztók dönthetnek arról, hogy kielégítő számukra a ritkább, halványabb termék tartós fogyasztása a termék kihordási ideje alatt. Ekkor számítani kell folyamatos ritkásodásra a termék végső elfogyásának veszélye mellett. 

Esetleg a kitartóbb, márkahű vásárlók tartósítási eljárásokhoz folyamodhatnak, melynek során az eredetihez közeli minőség egy darabig még fenntartható. Mivel ez az eljárás idő- és energiaigényes, megfontolandó az alkalmazása.

Hát így. Úgy tűnik, a kapcsolatok természetes tulajdonsága, hogy elfogynak. Akár egy fogyasztási cikk. Ez szükségszerű, hiszen használat közben minden kopik. És most nem arról beszélek, amikor a varázs szelídül meg egy fenntartható szintre, hanem arról, hogy úgy tűnik, a szelídülés utáni állapot sem konstans. Legfeljebb a külső körülmények (például a közös földrajzi koordináták) konzerválhatják a kapcsolódást, rákényszerítve a feleket annak hosszas fenntartására. Ha nincs ilyen, ha a körülményt a feleknek kell megteremteniük, akkor igen erős akarat kell, hogy a kapcsolat fennmaradjon. Az erős akarathoz tartozik önmagunk korlátozása is: az őszinteség, a megnyílás, a feltétel nélküli odaadás, a jelen-levés mind-mind felgyorsíthatja a halványulást, hiszen a homo sapiens sapiensben is benne van az ősi evolúciós ösztön, a vadászat mint késztetés, és az a vad nem kívánatos, amely nem szalad el, hiszen az valószínűleg sérült. Szóval a minőségromlás odázható a termék megfelelő adagolásával, de nem elkerülhető. 

De talán nincs ezzel baj, hiszen ha az élet törvénye, akkor fölösleges harcolni ellene. Tudtátok, hogy a Shropshire birka nem legeli le a gyümölcsbokrokat, de remek biofűnyíró? A portugál vízikutyának meg nem hullik a szőre. Ragaszkodásuk mértéke pedig állandó. 

A bejegyzés trackback címe:

https://beszeljunkmegis.blog.hu/api/trackback/id/18437737

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.

Kommentezéshez lépj be, vagy regisztrálj! ‐ Belépés Facebookkal

süti beállítások módosítása